Lakkfelület hologram eltávolító, fényesítő és konzerváló polírozás
Polírozó paszták:
WP 1G Autópolír –Finishing Polish
WP OS Karnauba Glaze -Carnauba Glaze
WP 0G Kemény viasz -Blue Moon
Polírozó feltétek: (minden esetben puha polírozó feltétet kell használni)
WP 1S polírozó szivacs (piros vagy fekete)
A polírozó paszta és a polírozó feltét kiválasztó próba polírozásokat minden esetben el kell végezni, mert az adott polírozási feladatnál, a leghatékonyabb módszer kiválasztásával (a felületen a leggyorsabban működő és a legszebb felületet adó paszta polírozó feltét kombináció) sok időt és energiát lehet megtakarítani. A WP G paszták működésének megismerése után könnyű és egyszerű a polírozási feladatnak megfelelő kombináció kiválasztása.
A POLÍROZÁS GYAKORLATI FOGÁSAI:
A polírozáshoz minden esetben tiszta, pasztamaradványoktól mentes polírozó feltétet kell használni.
Első alkalommal célszerű a polírozó pasztát a polírozó szivacsra tenni., ( a későbbiekben, amikor már van a szivacsban paszta, akkor lehet a felületre is tenni), majd ezt egy meghatározott nagyságú felületen egyenletesen szétteríteni a polírozó gép alacsony fordulata mellett ( RPM 800-900), a polírozó gép felületre történő nyomása nélkül.
Ezután, a fordulatszámot 1.200-1.500 RPM-re kell növelni és enyhe nyomással, - a pasztával bevont ,- felületet párhuzamos sávokon majd erre merőlegesen, kell polírozni. A polírozás ezen szakaszában a polírozó massza felmelegszik, szemcséi a pasztában levő zsír,- abrazív tartalmával, valamint a polírozó szivaccsal együtt elvégzik a felület karcmentesítését, és egyidejű fényesítését. A folyamat mindaddig tart amíg a paszta állapota és a felület állapota nem jelzi, hogy a polírozás befejeződött.
Ez akkor következik be, amikor a pasztában levő szemcse teljes mértékben szétesik., és már további koptató, fényesítő hatás nem várható.
A Wolf’s WP G sorozat pasztáinál a polírozás befejeződése úgy észlelhető, hogy a kezdeti fehér vagy opálos massza, egy üvegszerű átlátszó réteggé válik. Ekkor a polírozógép fordulatát vissza kell venni a kezdeti fordulatra, a felületre történő nyomásából fel kell engedni, és nyomás nélkül kell a polírozást befejezni.
Polírozáskor fontos körülmények: a polírozott felület és a környezet hőmérséklete.
Minden gépi polírozó pasztának van egy optimális hőmérséklete, amelyen a leghatékonyabban tud működni. Az erősebben vágó pasztáknál ez a hőmérséklet magasabb (akár 40-50 Cº ), az egylépéses pasztáknál kevésbé magas (30-40Cº), a befejező finom pasztáknál a felület melegedése kis mértékben jellemző.
A polírozás során a polírozott felület, a polírozó szivacs forgása, a polírozó gép enyhe nyomása és a megemelt fordulatszám miatt felmelegszik. Ügyelni kell arra, hogy ez a felmelegedés megtörténjen, de ne haladja meg a polírozáshoz használt paszta optimális működési hőmérsékletét, és hogy a polírozás is ezen az optimális hőmérsékleten történjen.
Amennyiben a szétterített polírozó massza nem melegszik fel, nem lágyul ki, akkor a felületet karcolhatja, és a felületen levő karcokat pedig nem távolítja el. Így a polírozás eredménytelen lesz.
Amennyiben a felület túlságosan felmelegszik, akkor a festék „megéghet”, és a paszta felületre történő ráégését eredményezheti. Ilyenkor a pasztát nem lehet a felületről letörölni, és a lakkréteg foltos lemattulása is bekövetkezhet.
A polírozáskor figyelembe kell venni környezeti hőmérsékletet és a felület polírozás előtti hőmérsékletét.
A polírozó paszták másként viselkednek nyári melegben, meleg lakkfelületen és a fűtési szezonban 15-20 Cº-s helyiségekben hideg felületen. A hőmérséklet eltéréseket a polírozó gép fordulatának megemelésével vagy lecsökkentésével kompenzálhatjuk. Hidegebb időben célszerű kisebb felületeket, és kevesebb polírozó paszta szétterítésével polírozni.
A fentiekből következik az is , hogy a polírozást nem célszerű 15 Cº-nál alacsonyabb hőmérsékletű helyiségben, vagy ilyen hőmérsékletnél alacsonyabb időben a szabadban végezni. A polírozó pasztákat óvjuk a fagytól és a túl alacsony hőmérséklettől!